O Vánocích si Češi dopřejí exotické ovoce. Prodej roste o stovky procent

Vydáno: 14. prosince 2017 - Tesco

V předvánoční době vyhledávají Češi exotické ovoce. Prodeje rostou až o stovky procent. Češi totiž rádi zkouší nové chutě a snaží se právě exotickým ovocem ozvláštnit svojí vánoční tabuli. Mezi stálice v tomto směru patří ananas, kiwi, granátové jablko nebo pomelo, k méně známým, ale přesto velmi oblíbeným pak patří kakikurma, tamarind nebo salak.

Vánoce bez exotického ovoce si už většina z nás nedokáže ani představit. Dříve nedostupné ovoce, které jsme znali jen z dovolených do zámoří, se nyní stává běžnou součástí našich jídelníčků.  Nabídka exotického ovoce zvláště v předvánoční době je opravdu široká a na své si přijdou i milovníci méně tradičních druhů. „Prodeje exotického ovoce stoupají v předvánoční době o stovky procent. Je to hlavní sezona především pro granátové jablko a kakikurmu ze Španělska nebo kiwi z Itálie a Řecka. Jen za víkend prodáme nyní 200 000 kusů kakikurmy,  doplňuje Blanka Josková, nákupčí exotického ovoce společnosti Tesco.

Nabídka je ale daleko širší od manga, přes avokádo, pomelo až přes méně známé kousky jako je salak, fejhoa, physalis, tamarind, litchi nebo karambola. Na co je třeba dbát zvýšenou pozornost jsou možné alergie, tím, že se jedná o ovoce z exotických zemí, často se může objevit nějaká alergická reakce. Proto se mějte na pozoru, zvláště u dětí, je třeba dbát zvýšenou opatrnost.

Exotické ovoce vyžaduje oproti jiným druhům i specifické zacházení. „Na prodejní ploše obchodů je vystaveno a v zázemí skladováno při pokojové teplotě a nesmí se chladit,“ vysvětluje Blanka Josková. Díky tomuto zacházení pak vydrží déle čerstvé, pomatovat by na to měli i zákazníci, když si přinesou exotické ovoce domů. Umístění do ledničky pak výrazně zkrátí životnost a ovlivní chuť i vůni ovoce.

A kolik Češi utratí o letošních Vánocích za dárky? Přečtěte si  článek Češi utratí za vánoční dárky 5000 korun


Zdroj: Tisková zpráva Tesco. Redakčně upraveno

Reklama


SLEVY A SOUTĚŽEZAJÍMAVÉ AKCE