Kaufland otevírá nově zrekonstruovanou prodejnu v Opavě

Vydáno: 9. listopadu 2017 - Kaufland

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 byla po rekonstrukci otevřena prodejna Kaufland v Opavě, v Hlučínské ulici. Modernizace trvala tři a půl měsíce, v rámci urychlení byla prodejna na několik týdnů zcela uzavřená.

Ve znovuotevřené prodejně se zastavil i primátor města Opavy Ing. Radim Křupala. „Sám chodím do Kauflandu s rodinou rád nakupovat a modernizaci Kauflandu v Opavě -Kateřinkách považuji za pozitivní. Už na první pohled jsou vidět změny k lepšímu – přehlednější nákupní plocha, nižší regály, širší uličky. Pokrok je to i vizuální, tento nový koncept je esteticky na úplně jiné úrovni,“ řekl primátor po prohlídce nové prodejny.

Prodejna Kaufland v Opavě v Hlučínské ulici prošla kompletní proměnou, venku i uvnitř. Její vzhled a technologické vybavení odpovídají trendům poslední doby a vychází vstříc potřebám zákazníka, který dnes chce nakupovat rychle a chce se snadno orientovat v prodejně i v nabídce zboží.

Nový koncept prodejny navozuje pocit velkého vzdušného prostoru, klidu, čistoty, jednoduchosti a funkčnosti. V orientaci pak pomáhá nejen výmalba stěn podle druhu zboží, ale i jednoduchý navigační systém zastoupený ikonami.

Chceme zákazníkům nabídnout rychlý a pohodlný nákup. Rozšířili jsme uličky, které nyní mají 3,5–4 metry. Pro urychlení nákupu byly na prodejní ploše vybudovány průchody – zkratky, které zákazníkům umožní zvolit si kratší prodejní okruh. Svůj prostor dostaly i čerstvé produkty k rychlému občerstvení. Například ve vitríně „Snack/fast to go“ plné baget a salátů, kde lze dobře pořídit tzv. svačinový nákup,“ říká Renata Maierl.  

Nejpodstatnější a také nejviditelnější změnou je zmodernizování obslužného pultu s uzeninami, sýry a lahůdkami. Rozšířil se zhruba o 4 metry a tím vznikl prostor pro rozšíření nabídky o obslužný pult s masem značek Naši řezníci a K-Purland, které se připravují ve vlastním masozávodě společnosti Kaufland v Modleticích u Prahy.

Úpravou prošlo i oddělení pečiva. Výběr sladkého i slaného pečiva nyní bude ještě jednodušší a pohodlnější. Nová je i pokladní zóna, kde přibyly samoobslužné pokladny pro rychlé odbavení menších nákupů.

Při přestavbě byl kladen důraz i na ekologickou stopu prodejny. Prodejní plochu i zázemí osvětluje moderní, příjemné a především úsporné LED osvětlení. Chladicí nábytek byl osazen dveřmi, což spolu s novou technologií chlazení snižuje jeho energetickou náročnost až o 30 procent energie. Samozřejmostí jsou i další nejnovější technologická řešení, díky kterým prodejna minimálně zatěžuje své okolí (např. snížení množství CO2, rekuperace).

Kaufland dbá i na pohodlí a komfort svých zaměstnanců. Rozšířeno a zmodernizováno bylo proto také zázemí pro zhruba stovku zaměstnanců prodejny. Společenská místnost, jídelna i šatny jsou nyní vzdušnější a laděné do příjemných barev. K dispozici mají plně vybavenou kuchyň, moderní sociální zařízení i wi-fi.

Přečtěte si také: 128. prodejna Kauflandu je v Přerově

 


Zdroj: Tisková zpráva Kaufland

Reklama


SLEVY A SOUTĚŽEZAJÍMAVÉ AKCE