Velikonoční vajíčka nemusí být jen slepičí. Vyzkoušejte křepelčí nebo čokoládová!

Vydáno: 22. března 2018 - Tesco

Velikonoční svátky si asi málokdo dokáže představit bez vajíček. Ať už se jedná o ta čokoládová nebo klasická slepičí, vejce zkrátka nechybí téměř v žádném nákupním košíku. Podívejte se také na recept na velikonoční perníčky pro děti.

Výběr vajíček je skutečně pestrý, pokud neholdujete slepičím, můžete si dát menší verzi v podobě křepelčích, nebo jít rovnou do čokoládových.  „V nabídce máme vejce z klecových chovů, na podestýlce z volného výběhu, ale i organic vejce nebo křepelčí vejce,“ říká Václav Koukolíček, tiskový mluvčí Tesco. Největšímu zájmu zákazníků se tradičně těší vejce velikosti M po 30 kusech, která jsou i cenově nejvýhodnější. V nabídce však nechybí ani vejce z českých chovů. Radost budou mít i vyznavači velikonočních tradic, v obchodech Tesco naleznou i bílá vajíčka, na kterých skvěle drží barvy, a jsou proto nejlepší na výrobu kraslic, různých dekorací nebo jako výslužka pro koledníky.

RECEPT: Velikonoční perníčky pro děti

  • Med necháme trochu rozpustit v mikrovlnce. Do něj přidáme koření, oba druhy mouky, vejce, cukr a jedlou sodu. Vypracujeme hladké těsto, které dáme odpočinout do lednice.
  • Z těsta vyválíme plát. Pomocí velikonočních formiček vykrajujeme různé tvary, které nandáme na plech vyložený pečicím papírem. Perníčky pečeme ve vyhřáté troubě na 170 °C 10 minut.
  • Když perníčky vychladnou, dozdobíme je barevnou polevou a cukrářským zdobením podle naší fantazie.


Zdroj: Tisková zpráva Tesco

Reklama


SLEVY A SOUTĚŽEZAJÍMAVÉ AKCE