Smějící se panenka může ohrozit zdraví dítěte

Vydáno: 5. dubna 2018 - ČOI

Česká obchodní inspekce (ČOI) nařídila okamžité stažení smějícího se textilního miminka z trhu. Kryt baterie je možné jednoduše otevřít bez použití nástroje a dítě může baterie po vyjmutí z pouzdra polknout či vdechnout.

Jedná se o textilní měkce vycpanou smějící se panenku s tvrdou plastovou hlavou a rukama i chodidly z měkkého plastu. Je oblečená v bílém kompletu v kombinaci se žlutými či zelenými rukávy, náplety či ozdobnými díly. Na předním díle mikiny jsou na textilii natavena barevná plastová písmena A, B, C.

Výrobek je zabalen v igelitovém sáčku se samolepkou s údaji pro spotřebitele. Pod oblečením má miminko na bříšku otevřenou kapsu, do které je vloženo pouzdro se třemi knoflíkovými bateriemi. Po smáčknutí bříška panenky se ozve hlasitý smích. Kryt pouzdra lze otevřít pouhým vysunutím plastového víčka.  Na průhledném sáčku, v němž je panenka zabalena, je přilepena papírová etiketa s piktogramem Nevhodné pro děti do tří let a slovním vysvětlením důvodu „Upozornění: Hračka není pro děti do tří let. Hračka se nehodí pro děti mladší tří let, poněvadž malé díly můžou být polknuté nebo vdechnuté“.

Česká obchodní inspekce zjistila, že výrobek není v souladu s požadavky na bezpečnost hraček, kdy knoflíkové články a baterie typu R1 nesmějí být přístupné bez použití nástroje, pokud kryt jejich prostoru nemůže být otevřen pouze po provedení nejméně dvou současných na sobě nezávislých pohybů. Pouzdro, ve kterém jsou u této hračky baterie uloženy, je možné otevřít bez použití nástroje pouhým vysunutím plastového víčka. Baterie po vyjmutí z pouzdra může dítě vložit do úst a polknout či vdechnout.

Identifikace výrobku: Smějící se panenka – miminko

Název výrobku uvedený na etiketě oblečku:       Youfei

Typ/číslo modelu:                                                          ITEM NO: TT2193K80

EAN:                                                                                    8592193178236

Identifikační údaje dovozce:                                      Neuvedeny

Identifikační údaje výrobce:                                       Neuvedeny

Distributor:                                        GEPE s.r.o., Berlínská 1491/9, 102 00 Praha 10, Hostivař

Země původu:                                  P.R.C. (People's Republic of China)

Riziková panenka z Číny

Riziková panenka z Čína, baterie


Zdroj: Česká obchodní inspekce

Reklama


SLEVY A SOUTĚŽEZAJÍMAVÉ AKCE