Jaká je nejoblíbenější zmrzlina roku 2018?

Vydáno: 15. května 2018 - Redakce

Zmrzlina a teplé počasí patří dohromady. V prodejnách Tesco se letos můžete těšit na řadu nových příchutí a oblíbených značek. V kurzu bude i v roce 2018 zmrzlina s příchutí vanilky, jahody a čokolády. V létě roste zájem i o nanuky a sorbety.

Stejně jako v případě běžných potravin, platí i u zmrzlin, že lidé daleko více sledují složení a čtou etikety. „Zákazník si rád připlatí za kvalitu a skvělou chuť, roste zájem o prémiové značky zmrzliny jako je například Tesco finest, Ben and Jerry's nebo Haagen dazs,“ potvrzuje Petra Vavro, nákupčí zmrzliny společnosti Tesco.

Na měnící se trendy a chutě zákazníků se snaží reagovat výrobci i obchodníci. „Pro letošní sezonu se zaměřujeme především na multipacky, protože to je budoucnost z hlediska rodinných nákupů,“ vysvětluje Petra Vavro. Na zákazníky tak čekají nové příchutě nejoblíbenějších zmrzlin.

I v případě zmrzlin se zákazníci snaží řídit zdravým životním stylem a hlídat si kalorie. „Trendem jsou zdravé zmrzliny s méně kaloriemi, sorbety a proteinová zmrzlina,“ říká Petra Vavro. Co se příchutí týká, tak stále vedou vanilková, jahodová a čokoládová.

Výběr a preference zákazníků se mění i v průběhu roku. Nanuky jsou převážně záležitostí letní sezony, kdy se jedná o impulsivní nákup na pokladně. Naopak v zimním období se více prodávají vaničky a rodinná balení. Při samotné výběru hraje stále podstatnou roli i akční nabídka, až následně se pak zákazník rozhoduje, jakou příchuť si zvolí.


Zdroj: Tesco

Reklama


SLEVY A SOUTĚŽEZAJÍMAVÉ AKCE