Všichni prodejci na Šenovské burze v Ostravě porušili zákon

Vydáno: 24. dubna 2018 - ČOI

Česká obchodní inspekce pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj v součinnosti s Celním úřadem pro Moravskoslezský kraj uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na Šenovské burze v Ostravě, která byla zaměřená, mimo jiné, na dodržování zákona v oblasti porušování práv duševního vlastnictví. Kontroly provedla u 15 prodejců a ve všech případech zjistila nedostatky.

Kontrolní akce prověřila 15 obchodníků s textilem, obuví, oděvy, bižuterií, domácími potřebami, koženou galanterií, drogerií a potravinami. Zboží bylo nabízeno formou stánkového prodeje.

Česká obchodní inspekce zjistila nedostatky ve všech 15 případech, kdy ve 13 případech prodávající neinformovali spotřebitele o ceně výrobků v prodejní nabídce v souladu s cenovými předpisy, ve 2 případech prodávající nezajistili, aby kožené a textilní výrobky byly označeny požadovanými údaji a v jednom případě byly pracovníky Celního úřadu zajištěny textilní výrobky označené neoprávněně ochrannou známkou Burberry v celkové hodnotě 220 000 Kč.

Za zjištěné nedostatky ČOI uložila 15 pokut na místě v celkové hodnotě 43 500 Kč. Na výrobky neodpovídající požadavkům zvláštních právních předpisů byl vydán zákaz dalšího prodeje v celkové hodnotě Kč 1 200 Kč. Sankce za prodej a skladování výrobků neoprávněně označených ochrannou známkou Burberry budou uloženy Celním úřadem pro Moravskoslezský kraj.


Zdroj: ČOI

Reklama


SLEVY A SOUTĚŽEZAJÍMAVÉ AKCE