Datart představuje šikovné pomocníky pro předvánoční úklid

Vydáno: 2. října 2017 - Datart

Žádné pracné drhnutí podlahy ani mytí oken způsobující namožená zápěstí. Letos vám s úklidem pomůžou chytré přístroje, takže si stihnete i užít předvánoční atmosféru. A pokud vám některého z těchto pomocníků nepřinesl Ježíšek loni, napište mu o něj letos.

Nejběžnějším způsobem uklízení podlahy je vysávání. Pokud se rozhodnete pro koupi klasického vysavače, máte na výběr ze dvou koncepcí: sáčkový, nebo bezsáčkový. Každý z nich má své přednosti a záleží jen na vás, jakému dáte přednost. Sáčkový obvykle lépe zachycuje nečistoty a je snažší na údržbu, pouze musíte pravidelně kupovat a měnit sáčky. Bezsáčkový je nutné pravidelně mýt, ovšem ty kvalitnější obsahují cyklonovou separaci prachu, která prach rovněž dokáže odstranit velmi precizně.

Tyčové vysavače ocení hlavně malé domácnosti nebo při potřebě rychlého úklidu, například kolem kuchyňské linky. Neocenitelné jsou pak pro rodiče malých dětí, které průběžně drobí sušenky nebo rohlíky po celém bytě. Většina modelů je v konstrukci 2v1, tedy jejich koupí získáte nejen tyčový vysavač, ale i malý ruční, kterým vyčistíte například sedačky v autě, pohovku nebo vysoko posazené šuplíky. Některé tyčové vysavače navíc dokážou při vysávání zároveň i vytírat, čímž vám ušetří práci.

Speciální kategorií jsou pak automatické vysavače, které uklidí podlahu zcela bez vaší asistence, a alergici a astmatici zase ocení parní čističe, které dokážou zničit všechny mikroby a vyčistí i silně znečištěné povrchy.

Podlahový bezsáčkový vysavač Rowenta RO3731EA
Filtrace zachytí až 99,98 % prachových částic, které jsou následně uloženy ve velké 1,5litrové nádobě, kterou pouze vyjmete a vysypete. Pomocí technologie Advanced Cyclonic System dosáhne vysavač oddělení prachových částic od vzduchu a přitom neztratí nic na svém výkonu. Díky velkému akčnímu rádiusu 8,8 metru, teleskopické násadě a pogumovaným kolečkům se také snadno ovládá. O chod se stará tichý motor s nejúspornější energetickou třídou A. Příslušenství zahrnuje: hubici na čalounění, štěrbinovou hubici, podlahovou/kobercovou hubici a kartáčovou hubici. 

Podlahový sáčkový vysavač ETA Mio – do domácností s alergiky i zvířaty
Je vybaven ECO motorem s velmi nízkým příkonem 700 W pro úsporu elektrické energie, ale vysokou účinností. Kvalitní filtraci zajišťuje HEPA filtr číslo 13 se speciální vrstvou aktivního uhlí. Zachytí i ty nejmenší mikročástice, včetně různých pachů, vhodný je i pro alergiky. Bohaté příslušenství hubic zajistí variabilní použití na různých druzích podlahových povrchů: univerzální podlahová hubice (na všechny podlahy), parketová hubice (speciálně na tvrdé podlahy), malý turbokartáč (na zvířecí srst i vlasy z čalounění), štěrbinová hubice (úzká a těžko dostupná místa), polštářová hubice (textilní povrhy – čalounění, polštáře) a kartáček (šetrný úklid prachu a pavučiny). Vysavač má navíc dosah 14 metrů. 

Podlahový sáčkový vysavač Philips PerformerPro FC919791 –  certifikován jako přívětivý k alergikům institutem ECARF
Přístroj účinně spojuje maximální energetickou úsporu (energetická třída A) a vysoký sací výkon zajištěný technologie AirFlow Max, která maximalizuje proudění vzduchu, prachový sáček se díky tomu otevírá rovnoměrně a dosáhnete vysokého sacího výkonu. Speciální hubice TriActiveMax zvládá odstraňovat velké i drobné nečistoty po celém povrchu, a to včetně prostoru podél stěn a nábytku. Za pomoci HEPA filtru 13 z ovzduší odstraníte až 99,5 % alergenů, z kočičích a psích chlupů, roztoče nebo pyl, čímž podporuje domácí prostředí přívětivé k alergikům. S velkým akčním rádiusem 11 metrů totiž nebude potřeba každou chvilku úklid přerušovat a přepínat kabel do bližší zásuvky. Velká pětilitrová kapacita sáčku na prach vystačí na dlouhé týdny úklidu. 

2in1 – tyčový vysavač a parní mop Rowenta Clean & Steam RY7557WH
S tímto vysavačem ušetříte jak svůj čas, tak energii. Během jednoho pohybu podlahu nejen vysajete, ale zároveň ji i vytřete parou. Napařováním odstraníte až 99 % bakterií bez použití jakýkoliv chemikálií, stačí vám obyčejná voda z kohoutku. Ideální je i do domácností s alergiky a astmatiky. Inovativní řešení je postaveno na unikátní patentované sací hubici, využijete jí na všechny druhu tvrdé podlahy. Díky celkové kapacitě nádržky na vodu 1,7 litru budete moci napařovat až 40 minut, což stačí na úklid celého bytu. Jednoduché manipulaci napomáhá také 8metrový síťový kabel, se kterým s přehledem dosáhnete i do vedlejší místnosti. 

2in1 – tyčový a ruční vysavač ETA Aqualio 1448 90000 s patentovaným systémem vodní filtrace
Vysavač  s 5 stupňovým filtračním systém pentALLERGIC má unikátní celosvětově patentovaný systém vodní filtrace. Filtrační systém odfiltruje 99,9 % nečistot z vysátého vzduchu. Pro ještě větší čistotu je vybaven UV světlem, které desinfikuje nádobu na vodu a zbavuje ji bakterií, roztočů, plísní, kvasinek a jiných mikroorganismů.  Po vysátí pak jednoduše vodu vylejete. Vysavač ETA Aqualio byl navržen speciálně pro domácnosti, které vyžadují velmi čisté prostředí, jako jsou rodiny s malými dětmi či alergiky nebo domácnosti s domácími mazlíčky. Vysavač má konstrukci 2in1 – tyčový a ruční v jednom. Součástí vysavače je rotační turbokartáč s přímým pohonem pro vysávání tvrdých podlah a koberců, štěrbinová hubice s odnímatelným kartáčkem na úzké a těžko přístupné místa i šetrné vysávání a stojan s nabíjecím adaptérem. Na jedno nabití vydrží až 50 minut. 

Robotický vysavač iRobot Roomba 980
Umí se spárovat s vaší Wi-Fi sítí, takže ho můžete ovládat ze svého smartphonu třeba z kanceláře nebo obchodu. Než dorazíte domů, bude uklizeno. Dokáže vyčistit až 185 m² na jedno nabití - ve srovnání s předchozími verzemi má jeho baterie o 50 % větší kapacitu a 4x vyšší životnost. A pokud by vám tato kapacita nestačila, Roomba 980 se při vybité baterii vrátí do stanice, dobije se a následně pokračuje v úklidu tam, kde skončila. Navíc umí rozeznat povrch, takže při čištění koberce zvýší výkon až 10x. Nikdy nespadne ze schodů, ale zastaví se na jejich hraně. Při nájezdu na kabel se díky systému AntiANGLE nezamotá. Čisticí silikonové hlavice AeroForce jsou oproti kartáčům téměř bezúdržbové a podstatně účinnější.

Robotický mop iRobot Braava 390 Turbo – zamete i vytře podlahu
Dva čisticí režimy v kombinaci s opakovatelně použitelnými utěrkami z mikrovlákna umožňují podlahu jak vytírat, tak zametat, ať už se jedná o dlažbu, lino nebo plovoucí podlahy. Čisticí podložka PRO-CLEAN zajistí maximální účinnost při mokrém úklidu. Bílá utěrka pro suché čištění zachytí prach, drobné nečistoty i chlupy domácích mazlíčků. Po dokončení úklidu lze utěrky snadno vyprat v ruce a průběžně rovněž v pračce. Navigace iAdapt 2.0 navádí robota pomocí navigační kostky s naprostou přesností. Speciální senzory umístěné na spodní části robota dokáží bezpečně rozeznat volný prostor pod robotem, a tím zcela vyloučit možnost pádu ze schodů. Kapacita baterie zametání: až 4 hodiny/200 m2; kapacita baterie mopování: až 2,5 hodiny/60 m2; doba nabíjení: 2 hodiny. 

Všestranný parní čistič s bohatým příslušenstvím MORPHY RICHARDS 9in1
Parní čistění patří mezi ekologický způsob úklidu bez použití chemických přípravků a představuje účinný způsob, jak se zbavit všemožných nečistot, mastnoty a špíny. Pára hubí veškeré bakterie a dezinfikuje prostředí. Je velmi vhodné pro alergiky, astmatiky a lidi s citlivou pokožkou. S tímto čističem důkladně vyčistíte koberce, podlahy, dlaždice i se spárami, ale i textilie, čalounění, kachličky nebo okna. Přehledný 400ml odnímatelný zásobník zaručuje snadné plnění vodou. Lze ho použít jak v tyčovém, tak i ručním provedení. 

Naleštěná okna
Jestli se zuby nehty bráníte mytí oken, je to pouze tím, že jste ještě neobjevili kouzlo robotických čištičů nebo alespoň vysavačů oken. První zmíněný pracuje bez vaší pomoci, druhý od vás očekává, že okna umyjete, aby z nich mohl následně odstranit vodu a vyleštit je.

Elektronický vysavač na okna Leifheit
Funguje díky integrované baterii, která vydrží až 35 minut. Naplno ale běží jen při kontaktu s vysávanou plochou, jinak se automaticky přepíná do stand by režimu, aby vydržel co nejdéle. Nabízí jak funkci vysávání, tak i leštění, a vyčistí nejen okna, ale i zrcadla nebo dlaždice. Součástí balení je mop a 43metrová tyč. 

Robotický čistič oken HOBOT 268
Rychle a precizně vyčistí různé druhy hladkých povrchů o různé tloušťce, například okna, zrcadla, zdvojená skla, skleněné výlohy, sprchové kouty nebo dlaždice. HOBOT 268 je vybaven GYRO senzorem, laserovými senzory a navigačním systémem s AI-Techonology 3.0, které kontrolují pohyb robota podobně jako autopilot. Vestavěná záložní baterie ho chrání před výpadkem proudu a čistič je vybaven prvotřídními senzory. Využívá unikátní systém lineárního pohybu, při kterém sklo precizně čistí. Rychlost čištění je 2,4 min./1 m2. Při čištění si můžete vybrat ze dvou druhů utěrek: modré pro suché čištění, žluté pro vlhké čištění a leštění.


Zdroj: Tisková zpráva Datart

Reklama


SLEVY A SOUTĚŽEZAJÍMAVÉ AKCE