Velikonoční tipy z Alberta. Inspirace na velikonoční stůl

Vydáno: 31. ledna 2018 - Albert

Přivítejte jaro ve své kuchyni a přineste svěží inspiraci na velikonoční stůl. Bylinková pomazánka z těch nejlepších ingrediencí ozvláštní i běžnou svačinu, tulipány rozzáří každý stůl a kvalitní moravské víno zpestří velikonoční hostinu.

 

Prostřete slavnostní tabuli

Holandské tulipány (kytice, 10 ks)

Exkluzivně v obchodech Albert

Běžná cena: 79,90 Kč

Přineste atmosféru jara na váš stůl a ozdobte jej kyticí jemných tulipánů nádherných barev. V obchodech Albert na vás čekají i dvě netradiční kombinace pravých holandských tulipánů – bílo-fialové a bílo-žluté.

 

K dobrému jídlu kvalitní víno z Moravy

Moravian Collection Ryzlink vlašský, kabinetní víno (0,75 l)

Exkluzivně v obchodech Albert

Běžná cena: 149,90 Kč

Svěží vůni hrušek a lístků zeleného čaje podbarvují ve vlašském ryzlinku z exkluzivní edice tóny širokého spektra bylinek. Pikantní, ovocitá chuť vytvoří i z tradičního oběda gastronomický zážitek pro ty nejnáročnější gurmány. Skvěle se hodí k sýrům, drůbeži i rybám.

 

RECEPT: Věnec z houstiček

Houstičky

  • 250 g pšeničné chlebové mouky
  • 150 g žitné mouky
  • 1 sáček sušeného droždí
  • 200 ml vody
  • 3 špetky soli
  • 1 lžíce olivového oleje
  • na potření: mák, sezam a nasekané bylinky

Do robota s hnětacím hákem vsypte obě mouky, přidejte sůl, droždí a olej. Robot zapněte a během hnětení postupně přilévejte vodu. Ingredience by se měly spojit v kompaktní, nelepivé těsto. Přendejte je na pomoučněnou pracovní plochu a asi deset minut těsto ručně zpracovávejte, bude postupně stále pružnější.

Po důkladném zpracování těsto rozdělte na 14 až 16 stejně velkých kousků. Vytvarujte bochánky, každý potřete olejem a obalte v máku, sezamu a bylinkách. Skládejte je těsně vedle sebe do koláčové, nebo dortové formy vyložené pečicím papírem. Zakryjte je fólií, kterou potřete olejem, aby se na ni těsto nepřilepilo, a nechte asi 30 minut vykynout. Pečte je v troubě vyhřáté na 200 °C asi půl hodiny.
 

Tip: Vyzkoušejte k houstičkám pomazánku Nature’s Promise

Nature’s Promise Veggie Bio pomazánka s pažitkou (150 g)

Exkluzivně v obchodech Albert

Běžná cena: 39,90 Kč

Doplňte křupavé domácí houstičky lehkou smetanovou pomazánkou značky Nature’s Promise Veggie. S touto svěží a lahodnou svačinou přivítáte první jarní dny v dobré náladě.


Zdroj: Tisková zpráva Albert

Reklama


SLEVY A SOUTĚŽEZAJÍMAVÉ AKCE