Lidl v Pardubicích vítá elektromobilisty

Vydáno: 17. dubna 2018 - Redakce

Máte elektromobil a chcete si během nakupování v prodejně Lidl dobít šťávu? Obojí si můžete od letošního dubna splnit v Pardubicích v ulici Palackého přímo na parkovišti před prodejnou nové generace Lidl. Zákazníci Lidlu mají dobití zdarma.

Před prodejnou Lidl v Pardubicích v ulici Palackého začala fungovat nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily. Zákazníci prodejny Lidl ji mohou využívat zcela zdarma a během svých nákupů dobít svůj elektromobil.

Novou nabíjecí stanici najdete přímo na parkovišti prodejny nové generace v ulici Palackého a je k dispozici všem zákazníkům. Usnadní tak cesty majitelů elektromobilů v Pardubickém kraji. Ty může potěšit i informace, že rychlonabíjecí stanice využívá elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. Mohou si tedy být jisti, že skutečně načerpají zelenou energii a navíc zdarma.

Rychlonabíjecí stanice u prodejny Lidl splňuje tři mezinárodní normy nabíjení. Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard).

Tato stanice je vhodná pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu. Nabíjení stejnosměrným proudem je novější technologie, která umožňuje nabití baterie z 0 na 80 % za pouhou půlhodinu, což je ideální čas na nákup. Navíc používání stanice je velmi jednoduché. Dobíjet si tu elektromobil bude možné v průběhu otevírací doby prodejny. Pardubická prodejna je po Praze, Brně, Ostravě a Pruhonicích již pátou prodejnou Lidl s nabíjecí stanicí. Brzy přibude i prodejna v blízkém Hradci Králové.


Zdroj: Lidl

Reklama


SLEVY A SOUTĚŽEZAJÍMAVÉ AKCE